Během plesu se Lucie Zahradníková zeptala na pár krátkých otázek absolventů, jelikož jí o to pan ředitel požádal, tak tady je máte:

Zuzana Sobotková, Tereza Blažejovská, maturitní r. 2005, 4.B, tř. uč.: I. Hejduková, ředitel: A. Dytrt: Nejoblíbenější učitel nás obou byla E. Dvořáková (Zuzana: Já ji měla na jednu hodinu, ale i tak byla super!), gymnázium nás rozhodně připravilo na VŠ a náš nejlepší zážitek z gymplu byl určitě sportovní kurz s panem Cermanem. Ples je skvělá akce, ale příště bychom to uvítaly v Kulturáku, i když Větruše je dobrá idea.

Honza Dvořák, maturitní r. 2009, 4.C, tř. uč.: I. Hejduková, ředitel: A. Dytrt: Oblíbených učitelů bylo víc. Viktor Zeman, protože dokázal fakt naučit, Radka Brejchová, protože s námi měla trpělivost a Iveta Hejduková, protože se k naší třídě chovala jako matka a také nás všechny za ruku dovedla až k maturitě. Nejlepší zážitek byla strašidelná noc. A potom maturita – to je horor. Absolventský ples? Samozřejmě, že je to dobrý nápad jako vše, co se dělá navíc v podobném duchu. I když jsem se na tento ples nemohl dostavit, věřím, že se povedl jako vše, co se na Jatečce děje. Jen sem s těmi dalšími společenskými událostmi.

Honza Veselý, maturitní r. 1984, 4.D, tř. uč.: M. Fidlerová, ředitel: J. Netolický: Nejoblíbenějším učitelem byl pan Houška. Jestli mě gympl dobře připravil na VŠ opravdu nevím, jelikož jsem ji nikdy neabsolvoval. Zážitků z gymplu mám tolik, že by vám na to nestačily gigabity v diktafonu, ale nejlepší byla všechna vystoupení, která jsme dělali pro prváky. Jsem rád, že se ples koná a uvítal bych další akce.

Anonymně Šárka Krutková, maturitní r. 1983, 4.G, tř. uč.: J. Michálková, ředitel: J. Netolický: Nejoblíbenější učitel prostě nebyl! Gymnázium bylo úžasnou přípravou pro vysokou školu, jelikož jsem se na ni nikdy nedostala a upřímně jsem se ani moc nesnažila. Nejlepším zážitkem z gymplu byl chmel a jsem moc ráda, že se ples koná, dokonce jsem při vzpomínání zamáčkla slzu. Další akce bych uvítala, ale mělo by to být rozdělené tak čtvrt století a výš jeden ples a ti, co jsou moc mladí, tak druhý ples.

Tomáš Novotný, maturitní r. 2010, V8.A, tř. uč.: M. Řízková, ředitel: A. Dytrt: Nejoblíbenější učitelkou byla asi právě Řízková nebo možná Sobotová. Těžko říct. Na vysokou mě gympl určitě připravil. Nejlepší zážitek byl náš maturitní ples. Nic konkrétního z něj, prostě celý maturák. A potom taky náš první LVVZ, když nám bylo 13. Absolventský ples je dobrý nápad a určitě bych uvítal další akce tohoto typu.

Jiří Balcárek, maturitní r.: 1983, 4.D, tř. uč.: V. Novobilská, ředitel: J. Netolický: Gymnázium mě dobře připravila na VŠ a nejlepším zážitkem byla parta naší třídy. Akce se mi líbí a uvítal bych další. A pokud mohu, tak bych doporučil současnému panu řediteli, aby se při svých projevech tolik nekroutil.

Dáša Kesslová, maturitní r. 1983, 4.C, tř. uč: M. Šalenová, ředitel: J. Netolický: Nejlepšího učitele (učitelku) jsme, myslím, žádného neměli, s odstupem těch let a výškou svých zkušeností ráda vzpomínám na prof. Lilákovou na chemii, jak tomu rozuměla a jak byla v pohodě a bavilo ji to. Obávám se ale, že tenkrát, když nás známkovala, bychom žádné nadšení neprojevili. Kdyby šlo o nejhoršího, to bych věděla přesně. Gymnázium bylo dobrou přípravou na VŠ. Jiná totiž nebyla. Mám špatnou paměť,   ale dobré zážitky byly naše mimoškolní besídky v Agitačním středisku. Asi bych na ples možná jednou za život šla, ale nejsem si jistá, jestli má být víc takových akcí, protože lidé, kteří se vidět chtějí, se sejdou a ostatní se to asi ani nedozví. Snad nejsem moc pesimistická.

Martin Suchý, maturitní r. 1983, 4.C, tř. uč.: M. Šalenová, ředitel: J. Netolický: Nejoblíbenější učitel byl pro mně asi Míra Němec (tělocvik + branná výchova). Asi kvůli tomu, že učil takové předměty a hlavně pro svůj humor a nadhled. Pro mně to byla dobrá příprava na VŠ, hlavně co se týká přijímaček (biologie + chemie). Protože jsem tenkrát na gymplu měl chemické zaměření a biologie mě bavila, přijímačky byly relativně v klidu. Konkrétní zážitek si narychlo nevybavuji, ale supr byly chmelové brigády! Protože nejsem plesový typ, akce tohoto typu mě moc neberou, raději si chci v klidu někde pokecat nebo si trochu společně zasportovat apod.

Nela Erbanová, maturitní r. 2007, V8.A., tř. uč.: Rumánková, ředitel: A. Dytrt: Mou nejoblíbenější učitelkou byla Gabčanová, protože bylo vidět, že matice rozumí a že ji to baví a Macánová ze stejného důvodu a navíc prostě měla šmrnc, dále také samozřejmě paní třídní. Jestli byl gympl dobrou přípravou? Jak na který předmět, třeba na matiku myslím, že ano, ale na jazyky absolutně nedostatečný. Nejlepší zážitek? Cerman je zážitek! Jinak jich je určitě spoustu, třídní výlety atd., nelze říct, co je víc a co míň. Absolventský ples je dobrý nápad, ale mezery byly v tom, že lístky byly pouze pro starší ročníky, takže ti, co maturovali později, se k lístkům nedostali. A popřemýšlela bych o jiném místě, třeba Kulturák, aby se tam vešlo více lidí, i když Větruše je určitě velice příjemné místo.
Lída Zimmermannová, maturitní r. 1983, 4.C, tř. uč.: M. Šalenová, ředitel: J. Netolický: Jako nejlepší učitelku jmenuji M. Sobotovou, jelikož byla přísná, ale na chmelu skvělá parťačka. Gympl mě na VŠ asi připravil, když jsem se na ni dostala, možná mi ale dal jen vědomosti a ne schopnost učit se, bez které nejde vysoká dokončit. Nejlepším zážitkem byl rozhodně chmel – tmelení kolektivu, kluci, kytary, práce, legrace a ‚‚tři révy doleva‘‘. Kdo byl na zavádění, ví, o čem tři révy jsou. To, aby se sešla celá Jatečka je dobrá tradice, ale nejsem si jistá, jestli je forma plesu tou nejlepší. Na ples jde člověk s partnerem a ne se spolužáky.
 
Marek Svoboda, maturitní r. 2009, 4.B, tř. uč.:  J. Mlynářová, ředitel: A. Dytrt: Má nejoblíbenější učitelka byla určitě Marcela Řízková. Jsem na VŠ a gympl mě na ni určitě připravil. Můj nejlepší zážitek za ty rok byla strašidelná noc s přespáváním ve třídě. Ples je fajn nápad a určitě by měly být pořádány další akce.
 
Radka Hellerová, maturitní r. 1983, 4.C, tř. uč.: M. Šalenová, ředitel: J. Netolický: Nejoblíbenější byla asi chemikářka a bioložka Floriánová. V době, kdy jsem studovala, mělo gymnázium Jateční velmi dobrý kredit a myslím si, že na VŠ mě připravilo. Nedokážu určit nejlepší zážitek. Velmi mě potěšily "sleziny" po letech. Ples je asi fajn, jen to Brno, kde bydlím, je poněkud daleko. A nevím, jak moc prostoru k "podrbání" tam bylo.
 
Jindra Grosse, maturitní r. 2010, V8.A, M. Řízková, ředitel: A. Dytrt: Sobotová byla nejoblíbenější. Učila můj oblíbený zemák a její hodiny byly super. Tím, že procestovala celý svět a všechno znala. Má skvělý smysl pro humor. Příprava na VŠ? No, tak po těch pár měsících težko říct, ale cítím v určitých věcech, že mám výhodu - geografie, nebo všeobecný přehled například v ekonomii. Ale tim, že jsem na VŠE, tak by se mi hodilo třeba účetnictví z obchodky, ale jinak myslím, že gympl je dobrá příprava.

Zážitků bylo. Těžko říct, který je nejlepší… Nezapomenutelné hlášky učitelů, poslední zvonění, celý gympl byl velkej zážitek! Ples asi není úplně špatný nápad. Pokud je o to zájem, tak proč ne. Ale myslím, že většina maldších ročníků se sejde na jatečproduktu, případně mají svoje vlastní třídní srazy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>