12.1.2011 navštívil gymnázium Jateční student mezinárodní politiky VŠE Václav Formánek. Jeho cílem bylo seznámit případné zájemce s mezinárodním projektem Média a Rozvojové cíle tisíciletí, který má za cíl pomocí médií zvýšit povědomí o největších problémech rozvojového světa. Projekt v České republice koordinuje nevládní nezisková organizace EDUCON.

Na základě výběrového řízení bylo z celé České republiky vvybráno 6 dobrovolníků, kteří si určili 2 školy, se kterými by rádi na tomto projektu spolupracovali. Naši školu si vybral právě Václav Formánek. Tento aktivní student VŠE má zkušenosti s organizací kulturních akcí, 3 týdny natáčel ve slumech v Nairobi, kde byl v podstatě odkázán sám na sebe, okusil si tedy učení se za pochodu a pro televizi R1 Lyra připravil pilotní díl dětského seriálu Kouzelný výtah. Jak je vidět, dostali jsme se do velice schopných rukou.

Cílem projektu Média a Rozvojové cíle tisíciletí, je světu ukázat, jaké hrůzy se dějí ve světě a jak je my můžeme ovlivnit. Skrze média můžeme přijímat informace, ale také je šířit dál a tím každý z nás může pozměnit osudy lidí, kteří nemají takové možnosti jako my.

Součástí projektu na naší škole je mediální kurz pro 10-12 z nás. Kurz se skládá z 6-8 seminářů, které proběhnou od února do června tohoto roku. Během seminářů se naučíme základům práce s kamerou, střihem, rešerší a námětem. Určitě se zlepší naše komunikace, tvorba materiálů pro média a samozřejmě získáme spoustu zkušeností. V rámci projektu budeme organizovat benefiční koncerty, výstavy, festivaly, zajímavé exkurze a spolupracovat s externími lektory, kteří se s námi podělí o své zkušenosti.

Zájemci o projekt piště přímo Vaškovi Formánkovi na jeho adresu vasek.formanek@gmail.com, případně se připojte do facebookové skupiny Média a Rozvojové cíle tisíciletí na Jatečce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>