V úterý 21.12.2010 se gymnázium Jateční promění v barevnou planetu národností a ras, kde na Vás bude na každém kroku čekat spoustu zajímavostí a užitečných informací, které určitě obohatí Vaše znalosti. Uskuteční se, již nám známý, projektový den. Oproti minulým rokům, kdy byly po škole rozmístěny soutěže, hry a rébusy pro žáky, je letošní dění zcela odlišné. Na začátku si každá třída vylosovala jedno písmenko abecedy a pak podle vlastního uvážení vybrala zemi. Jak se tohoto úkolu třídy zhostí, je zcela na nich. Jedinou podmínkou je 45 minut dlouhá prezentace o vybrané zemi.

Zeptala jsem se třech zcela odlišných studentů, jak probíhají jejich prozatimní přípravy.

1. Jakou zemi a proč jste si jako třída vybrali?

2. Podílí se na přípravách každý z Vás, nebo jen určitá skupinka lidí?

3.Tebe příprava baví?

4. Co říkáš na projektový den všeobecně? Je třeba něco, co bys změnil/a, nebo jsi naprosto spokojen/a s tím, jak to bude?

Prvanda Káťa (Kateřina Kubová), 1.C: My jsme si vylosovali písmenko B. Ve třídě padaly různé návrhy a mezi nimi se nám zdála nejzajímavější a nejlepší Brazílie. Je jasné, že se na přípravě všichni nepodílí, protože nejsou tak ochotní. Ale podle mého názoru se účastní většina. Jsem zvědavá. Jestli mě příprava baví? Já mám ráda všechny projekty, akce, referáty a ráda cestuji. Takže to určitě ocením. A vzhledem k tomu, že jsem v prváku, tak ještě nevím, jak to bude probíhat. Ale myslím si, že je to dobrý nápad a studentům to mimo klasické vyučování, kdy sedí všichni v lavicích, prospěje.

Pilná Esťa (Ester Šváchová), 2.A: Vybrali jsme si Saudskou Arábii, protože jsme se chtěli dozvědět o zemi, o které moc nevíme a ukázat mnoho informací a zajímavostí i ostatním.Co se týče příprav, tak se snaží spolupracovat skoro všichni, ale bohužel se vždy najde někdo, kdo se nezapojí. Baví mě to, ale je to velmi náročné. Vzhledem k jiným aktivitám a nevymezení hodin na přípravu ve škole, na tom musíme pracovat i v noci, a pak spíme při vyučování. A chtělo by to určitě více času na přípravu!!! Například nějaké speciální hodiny, kde bychom na tom projektu mohli pracovat.

Punkáč Mářa (Jakub Marks), 3.C: Jako třída jsme si nevybrali žádnou zemi, ale několik jedinců vybralo Thajsko. Nevím pořádně, proč vybrali právě tuhle zemi, i když jsme navrhovali např. Tádžikistán. Na přípravách se podílí neurčitá skupina lidí. Asi tak 3. Občas někdo přispěje trochou své zručnosti. A myslím si, že i když je to velmi náročné jak fyzicky, tak psychicky(ve středu jsem například musel držet nějaký kartón), tak mi to nevadí. A co bych změnil? Jediné co mi vadí, je vedoucí projektu. Řekl bych, že na této škole je několik mnohem schopnějších profesorů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>