Přišel vánoční čas a s ním i tradiční koncert gymnázia Jateční. 16.prosince v sedm hodin byl kostel Nanebevzetí Panny Marie, také známý jako kostel se šikmou věží, plný natěšených rodičů, kamarádů a spolužáků účinkujících. Vánoční koncert byl v letošním roce speciální hlavně tím, že kromě tradičních českých vánočních písní a koled zazněly i písně anglické, francouzské, německé, polské a španělské .. Celým večerem provázeli bratři Vozábovi, které většina dotázaných diváků (ale i účinkujících) nepokládala jako dobrou volbu.

Hlavní kámen úrazu byly jejich strojené vtípky a hlavně jejich počet. Tři moderátoři? To není nikdy dobrá volba. Nepřipravenost jim ale vytknout nemůžeme. Právě s přípravou si totiž dali velkou práci. Je vidět, že známé motto: “Štěstí přeje připraveným.” bohužel nemusí být vždy pravdivé.

Teď krátce k samotnému programu, který byl rozdělen do tří částí. První část bylo pásmo koled cizojazyčných. Žáci a studenti navštěvující hodiny hudební výchovy doprovázeli sólisty na flétny.
V druhé části zazněly spirituály, ale i písně s nepříliš vánoční tématikou. Pár koled též zahrál orchestr Soníci, pod vedením profesora Magasanika.

Mezi druhou a třetí částí pronesl krátký projev náš ředitel Alfréd Dytrt.

Poté následovala poslední část večera, kdy zazpívali naše dvě milé profesorky vyučující hudební výchovu – Radka Brejchová, Jana Ivanová a také již zmiňovaný profesor Magasanik. Poslední na programu bylo pásmo koled hrané a zpívané studenty gymnázia.

Konec byl zřejmě velice očekávaný všemi diváky, kteří se vyřítili z útrob kostela a spěchali domů.

Jatka v kostele sice nebyla největším hudebním trhákem Vánoc, ale donutila nás zastavit se a nasát trochu té vánoční atmosféry, kterou většina lidí při neustálém shánění dárků zřejmě postrádala. A proto se těšíme na příští rok a doufáme, že další koncerty budou už jen lepší.

Studentka, 2.A

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>